Ranné cvičenie je ideálne na štart príjemného a energiou nabitého dňa. Navyše sa vďaka naštartovaniu metabolizmu dokáže telo naladiť na spaľovanie a po rannom cvičení viac chudne ako naberá svalovú hmotu.

Pokiaľ sa aj vy túžite zaradiť k ranným cvičencom a dovoľuje vám to domácnosť či starostlivosť o vašu rodinu, neváhajte. Mali by ste sa však vopred pripraviť na ranné cvičenie. V nesprávnej „nálade“ sa totiž jeho účinky môžu prejavovať aj celkom opačným spôsobom.

V prvom rade nezabúdajte, že cvičiť neoddýchnutá nie je správne. Mali by ste telu dopriať potrebný spánok (zhruba 7 až 8 hodín). Pokiaľ chcete do posilňovne vstávať o šiestej ráno, znamená to jednu vec – zaľahnúť do postele zhruba o desiatej. Po štvorhodinovom spánku totiž určite telu neprospejete dvíhaním činiek, ani pobehovaním na páse. Budete sa počas dňa cítiť vyšťavená.

Fitness-centrum v ranných hodinách? To pre ženu často znamená aj ďalšie úkony po cvičení. Umývanie vlasov, líčenie, fénovanie či styling. Mnoho dám odrádza od rannej návštevy posilňovne práve tento dlhý zoznam skrášľovacích aktvitít. V prípade, že ste s tým uzrozumená, uľahčite si ranné vstávanie prípravou. Nezabudnite si pripraviť cvičebné pomôcky aj úbor deň vopred. Pokojne ich zbaľte, aby ste pri odchode z domu už len zhrabli tašku na plece.

Ako na to?

  • Nezabudnite si pripraviť cvičebné pomôcky aj úbor deň vopred.
  • Nezabudnite si pripraviť cvičebné pomôcky aj úbor deň vopred.
  • Nezabudnite si pripraviť cvičebné pomôcky aj úbor deň vopred.
  • Nezabudnite si pripraviť cvičebné pomôcky aj úbor deň vopred